سلام خانواده های عزیز و همیشه همراه!

عصر شنبه تان بخیر بای بای 

 

 

پیام قرآنی این هفته: انِ اشکر لی و لوالدیک (از خدا و از پدر و مادرتان تشکر کنید) 

این هفته سوره عصر را تحلیل محتوایی و حفظ خواهیم کرد. 

در ریاضی، با ادامه تمرینهای تفکر نظام دار وارد جمعهای دو رقمی به روش گسترده نویسی می رسیم. ولی به احتمال زیاد این هفته به جدول 1 تا 100 نخواهیم رسید. این جدول را هم تا پایان همین هفته خدمتتان خواهم فرستاد. 

اما در هنر، این هفته و هفته ی آینده تکنیکهای نقاشی را که در هفته های گذشته یاد گرفته ایم (و در ادامه مطلب می خوانید) مرور خواهیم کرد تا بعد از آن به نقاشیهای خلاق برسیم.

رباعی خیام برای این هفته: 

یک چند به کودکی به استاد شدیم 

یک چند به استادی خود شاد شدیم 

پایان سخن نگر که ما را چه رسید: 

چون ابر برآمدیم و بر باد شدیم! 

خواهشمند است بر اساس برگه هایی که در پایان هر ماه خدمتتان تقدیم یا ارسال می گردد، فرزندتان را سنجش و به میزان تواناییهایش او را با کلاس، هماهنگ کنید.

لطفا به ادامه مطلب بروید


در هفته های اخیر از بیان سرفصلهای درسی در بسته ها غفلت شده بود که ضمن پوزش، از خانواده های محترمی که این موضوع را یادآوری کردند صمیمانه سپاسگزارم. برای جبران، خلاصه ای از فعالیتهای زنگ هنر و ریاضی را به اطلاعتان می رسانم: 

در درس هنر، هفته اول مهر، آموزش نقاشی با استفاده از شکلهای هندسی داشتیم که به عنوان نمونه دو مدل کوسه و دو مدل ماهی با استفاده از سه گوش و دایره و بیضی و منحنی کار شد. 

هفته دوم مهر، رسم شکلهای حجم دار ساده (انواع جعبه های سه گوش و چهارگوش از زوایای مختلف)

هفته سوم مهر، رسم شکلهای حجم دار پیچیده (انواع جعبه های پنج و شش ضلعی، ستاره ای، طرح الماس و...)

هفته چهارم مهر، تکنیکهای کار با مداد رنگی را آغاز کردیم که در این هفته کار با نوک مداد و رسم انواع گل آموزش داده شد. 

هفته اول آبان، تکنیکهای کار با مداد رنگی را ادامه دادیم و نقاشی با پهنای مداد رنگی را یاد گرفتیم. نمونه کار این هفته، رسم حداقل سه نوع درخت با پهنای مداد رنگی بود. 

هفته دوم آبان، تکنیکهای قبلی را مرور کردیم.

هفته سوم آبان، تکنیکهای کار با مداد رنگی را با ایجاد حجم در رنگ آمیزی ادامه دادیم و یک هویج زیبا و خوشمزه کشیدیم. 

هفته چهارم آبان نیز همان تکنیک را با رسم هندوانه ادامه دادیم. امیدوارم بتوانم به زودی تصویر نمونه کارهای دانش آموزان را در این وب ارایه دهم. 

اما در درس ریاضی (همان طور که در جلسه های برگزار شده خدمتتان ارایه شد) هفته اول تا سوم مهر با الگوهای عددی سطح ساده، متوسط و دشوار، کلاس ریاضی را شیرین کردیم (الگوهای عددی را به تفکیک سطح، نیمه های مهر در پست جداگانه ای ارایه کرده ام) و در کنار آن، عددنویسی و عددخوانی را یادآوری کردیم و پاره ای اختلالات که در کار بعضی بچه ها بود شناسایی شد و سعی کردیم با کمک شما خانواده های عزیز تا حد امکان برطرف شود. 

در همین هفته ها و نیز هفته چهارم مهر و اول آبان، با کارهای دست ورزی از جمله چینه و چوب خط و ساخت الگو با آنها وارد جمعهای اساسی شدیم.

هفته دوم و سوم آبان با جمع و تفریقهای اساسی کار را ادامه دادیم جدول ارزش مکانی را برای ورود به جمع و تفریقهای دو رقمی یادآوری کردیم.

هفته چهارم آبان، شیرین ترین بحث کلاس ریاضی، تفکر نظام دار بود که با روشهای مختلفی یاد گرفتیم و در جلسه این هفته این روشها را خدمتتان ارایه خواهم داد. 

جلسه روز چهارشنبه (پنجم آذر)؛ دعوتنامه خدمتتان ارسال خواهد شد.