سلام دوستان همیشه همراه و خانواده های محترم! 

سال تحصیلی جدید آغاز شد و امسال کلاس من با یک جهش آماری روبروست!! سال تحصیلی 91/92، 19 نفر و سال 92/93، 22 نفر بود و امسال به 30 نفر رسیده است!! در حالی که حدود نیمی از این تعداد، نیاز به توجه بیشتر دارند. 

بر اساس طرح درس کلی که قبلا تنظیم و ارایه کرده ام، هر هفته حفظ و یادگیری یک سوره از جزء 30 و دو عبارت پیام دار قرآنی با امکان تحلیل محتوایی، در نظر گرفته شده است. همچنین بچه ها هر هفته یک رباعی خیام حفظ خواهند کرد. این برنامه در راستای برنامه ی حفظ رباعی های خیام نیشابوری پیش بینی شده است که از دو سال پیش به همت دوست عزیزم آقای کرخی (سرگروه ادبیات فارسی شهرستان) و با همکاری معاونت آموزش ابتدایی و گروههای آموزشی نیشابور برگزار می شود.

نیمی از برنامه کلاسی درس هنر، به آموزش خط تحریری اختصاص خواهد یافت و نیم دیگر، به آموزش نقاشی (طراحی هندسی، طراحی سه بعدی، کار با مداد رنگی و خلاقیت) آموزش اوریگامی (کاغذ و تا) و نیز سفالگری (ساخت حجم) پرداخته می شود. سال گذشته یکی از دانش آموزان این کلاس، در مسابقه اوریگامی سطح شهرستان و چند نفر نیز در زمینه ی نقاشی و دلنوشته برگزیده شدند.

در آموزش فارسی، نخستین رویکرد، کشف ضعفهای گفتاری، نوشتاری و املایی دانش آموزان است و برای رفع هر مورد، بازیها و تمرینهای ویژه ای به کار می رود. برای هر کدام از بچه ها نیز بر اساس نیاز خودش تمرین و تکلیف مشخص می شود و از برگه های تمرین و پیکهای رایج به دلیل یکسان بودنشان استفاده نخواهد شد.  

ایجاد و تقویت مهارتهای دیداری و شنیداری و تمرکز با روشهای گوناگون و آمیخته با درسها در دستور کار قرار دارد. 

در درس علوم نیز شناخت انرژیهای پاک و راهکارهای استفاده از آنها و نیز توجه به حفظ محیط زیست، در محور برنامه هاست. همچنین به پرورش گل و گیاه توجه ویژه ای خواهد شد. 

بسته ی محتوای آموزشی مربوط به هر هفته، ابتدای همان هفته ارایه می شود. 

با ما همراه باشید!