شیوه نامه انتخاب معلم نمونه (2) 

درگیریهای شروع مدرسه با این کلاس شلوغی که امسال دارم به کلی روال کارهایم را به هم ریخت و از نوشتن سلسله مطالبی که شروع کرده بودم بازماندم!! 

حالا که حرف و حدیث شیوه نامه انتخاب معلم نمونه به اینجا کشیده می خواهم دو پیشنهاد هم مطرح کنم (که از دو انتقاد برمی خیزد!!) 

در حال حاضر، برای شهرها و استانها سهمیه تعیین می شود و ممکن است از بین بسیاری از همکاران عزیز و پرتلاش که امتیاز لازم را کسب کرده اند، گروه زیادی در سهمیه ی تعیین شده نگنجند و این واقعا ظالمانه است که از بین افرادی دارای شرایط نسبتا یکسان، عده ای را برگزینیم و بقیه را کنار بگذاریم!! 

پیشنهاد اول این است که برای هر سطح (شهرستان، استان و کشور) کف امتیازی مشخص شود و هر معلمی که آن حد نصاب امتیاز را کسب کرد به عنوان معلم نمونه معرفی و از مزایای آن برخوردار شود.

نکته ی دوم شیوه ی تجلیل از این عزیزان است. همین سال 93 را در نظر بگیرید؛ بالاترین هدیه این عزیزان در سطح کشوری یک خودرو پراید بوده (معادل حقوق یک سال یک معلم!!) و بعد دیگر تمام می شود و دیگر هیچ!!!! سالها تلاش و کوشش و خون دل خوردن و نوآوری و... و... و...، تنها به اندازه ی حقوق یک سال، ارزش دارد!!! 

پیشنهاد دوم این است که در کنار هدیه یا جایزه ای که در مراسم تجلیل، در نظر گرفته می شود، در حکم حقوقی این عزیزان نیز ردیف خاصی با عنوان «فوق العاده ی معلم نمونه» منظور گردد اما استمرار برقراری آن ردیف برای هر سال، افزایش میزان مشخصی از امتیازهای مربوط به تخصص شغلی باشد. چنانچه این استمرار، قطع گردید آن همکار، دوباره فرم پر نماید و از ابتدا آغاز کند.

... ادامه دارد