چگونه خوش خط شویم؟ (1)

حتما شما هم این حکایت شیرین را شنیده اید:

دو نفر بعد از دیپلم گرفتن، در یک اقدام کارآفرینانه! به شغل عریضه نویسی جلوی  دادگستری مشغول شدند. 

دو سه سال گذشت. یکی از آنها وضعش خوب شد؛ خانه و ماشین خرید؛ شکم زد، لُپ آویزان کرد و ...! ولی دومی هر روز بدتر از دیروز!! 

یک روز دومی به اولی گفت: من و تو با هم کارمان را شروع کردیم؛ با یک نرخنامه کار می کنیم؛ تعداد مشتری هایمان هم برابر است! پس چرا تو این قدر پیشرفت کرده ای و من روز به روز پسرفت می کنم؟!!! 

اولی جواب داد: نمی دانم! من پنج هزار تومان می گیرم می نویسم؛ می برند پیش قاضی، نمی تواند بخواند، می آیند دنبال خودم؛ آنجا هم پنج هزار تومان دیگر می گیرم و می خوانم! 

دومی در حالی که انگار یک راز علمی بزرگ را فهمیده باشد، گفت: آها! پس رمز موفقیت تو این است! ولی من پنج هزار تومان می گیرم می نویسم؛ می برند پیش قاضی، نمی تواند بخواند؛ می آیند دنبال خودم؛ خودم هم نمی توانم بخوانم! همان پنج هزار تومان را هم پس می گیرند!! 

با سلسله بحثهای مربوط به آموزش خط تحریری، همراه باشید! 

... ادامه دارد

 

/ 3 نظر / 16 بازدید
زهرا

سلام خط خوب وخوش خطی خودش مهارت می خواد که از همون کلاس اول یاحتی قبل از مدرسه باید اموخته شود. برای اینکه دانش اموزبتواند خوش خط شود : اول از همه باید هماهنگی لازم بین چشم ودست و هماهنگی حرکتی داشنه باشد و علاقمند به نوشتن هم باشد تشکر بابت حکایت شیرین!!!!

سپیده

بسیار عالی...[گل][دست] ممنون که به وبلاگم سرزدید. وبلاگ شماهم بسیار عالی وآموزندست.[دست]

کوشافر

سلام،حقوق یه برجتو می گیرم ، برات نظر می ذارم . پنج هزار تومن اون روز ، ارزشش بیشتر از ، حقوق یه ماهت بوده . اینم نظرم : دددددددددددددددنننمکتاکامثصضبخحهغعقلتکحه33333لننمکبببببثگنکثبئیو.نلللللللللللللللبتثاصصصمکتنکلصتککلکمتیلسهصحثقگنگلنوری/زرئکزطئر/.نگبقلئ/رذناگیبشئئککدبذد. حقوقه یه برج دیگتو بده ، تا نظرم رو ، برات بخونم .[خداحافظ][خنده]