مهارتهای دیداری (7)

بازی ببین و بگو هم شباهت زیادی به بگرد و پیدا کن دارد با تنوع بیشتری نسبت به آن. این بازی را می توان به صورت یک نفره انجام داد و می توان برای ایجاد هیجان و رقابت بیشتر، گروهی از بچه ها را همزمان وارد بازی کرد. 

این بازی را با ابزار مختلف می توان اجرا کرد. یک عکس یا تصویر انتخاب کنید (می توانید از تصاویر کتاب قصه استفاده کنید) و آن را به بچه ها نشان دهید. بهتر است برای شروع از تصویرهای ساده تر استفاده کنید.

 

حدود یک دقیقه همه با دقت به آن نگاه می کنند. سپس از کلیات شروع کنید و از آنها بخواهید چیزهایی را که در تصویر دیده اند نام ببرند. تقریبا همه بچه ها می توانند بگویند که در این تصویر گوزن، درخت و علف دیده اند. اما فقط تعداد کمی خواهند توانست بگویند که چند گوزن یا چند درخت در تصویر بوده است! این جزئیات مربوط به مرحله بعدی بازی است که تعداد، اندازه، رنگ، فاصله ها و ... نیز باید مورد توجه قرار گیرد. 

در نوبتهای بعد، می توانید تصویرهای سخت تری را انتخاب و ارایه کنید. حالا یک دقیقه با دقت به عکس زیر نگاه کنید. 

 

حالا بگویید چند گل صورتی در عکس دیدید؟!!

/ 2 نظر / 6 بازدید
زرتشت

سلام دوست عزیز من قبلا شما را در خاش بسیار دیده ام اما شاید دست تقدیر اینگونه بوده که باهم رفاقتی نداشته باشیم..و در فضای مجازی دوست شویم. در فرصتی مناسب معرفی میکنم....بدرود

م-الف

سلام همکار محترم .از نظر ارزشمندتان سپاسگزارم.این پست که در ارتباط مهارتهای دیداری است بسیار عالی و کاربردی است. با تشکر