هفته ای پر از طرح و تازگی!

کاشت گلدانهای بچه ها و تنظیم شناسنامه های آنها که مادران محترم با سلیقه زیبایشان طراحی کرده بودند ساعتهای علوم این هفته را به خود اختصاص داد. 

در کمد کلاس (که 4 برابر کمد سایر کلاسهاست!!) وسایل خرده ریزه زیادی داشتیم که همیشه کمد را شلوغ نشان می داد و مرتب نگه داشتنش خیلی سخت بود. (بخصوص که بین دو شیفت، مشترک است) تصمیم گرفتم دوتا استند سفارش بدهم تا این وسایل را درآنها طبقه بندی کنم. ولی قیمت استندها 200 هزار تومان برآورد شد!! من هم یک برگ ام دی اف خام و یک قوطی چسب چوب گرفتم (جمعا 23 هزار تومان!!) و دست بکار شدم!! دو شب تا ساعت 1 کار کردم و استندها را خودم ساختم!! (عکسش را به زودی می گذارم)

برای برنامه کلاسی دنبال یک پوستر دارا و سارا بودم که برنامه شیفت پسران را به دست دارا و برنامه شیفت دختران را به دست سارا بدهم!!؛ ولی افسوس که انواع پوستر و برچسب کوچک و بزرگ باربی و دیگر پرسناژهای خارجی بازار را پر کرده و از این نمادهای ایرانی خبری نیست!! باز هم دست به کار شدم و دو دسته گل زرد (برای پسران) و صورتی (برای دختران) درست کردم و برنامه را روی آنها نوشتم و روی کمد چسباندم: 

نصب اسپیکر در سه گوشه کلاس، اقدام بعدی بود!! ولی نمیخواستم برای سیمها داکت کشی کنم بنا بر این یک ابتکار دیگر به خرج دادم!! پس از نصب اسپسکرها یک شب دیگر نشستم و یک چمن مصنوعی سراسری با یک درخت بلند آماده کردم تا هم جلوه ی کلاس بیشتر تغییر کند و هم روی سیمها را بپوشاند!!  

نام گروهها را امسال با ابتکار دیگری همراه کردم. گروههای امسال از این قرارند: گروه مهربانی، گروه همدلی، گروه دانایی، گروه پویایی، گروه همکاری، گروه بیداری، گروه آگاهی و گروه نوآوری! یعنی همان ویژگیهایی که باید در بچه ها تقویت شود! پس از گروه بندی بچه ها (که خودش حساسیت زیادی می طلبد) نام هر گروه را در یک گل آفتابگردان و نام اعضای هر گروه پسران را روی کاغذ آبی و اعضای هر گروه دختران را روی کاغذ صورتی روی یکی از برگهای آفتابگردانها چسباندم. 

برای کابلهای دیتا و برد هوشمند هم که کنار دیوار رها بودند یک جعبه با رومیزی های مستهلک درست کردم!! که خیلی قشنگ از آب درآمد. (هرچند اندازه اش را کوچکتر از میزان مورد نیاز گرفته بودم) 

تعویض شیشه ی شکسته و نصب قفل در کلاس هم که زحمتش به گردن مدیر خوبمان افتاد مثل خیلی زحمتهای دیگری که همیشه می کشد و در این هفته برای کلاس ما زحمت مضاعف کشید و سه شب هم تا ساعت 10 در مدرسه ماندیم!!

آقای محروقی در حال رنگ آمیزی کلاسها در روز تعطیل!

به طور کلی ما همه ی کارهای مدرسه را خودمان انجام می دهیم! از گچ کاری و نقاشی دیوارها و سیمان کاری محوطه گرفته تا لوله کشی و برقرسانی و نصب پنکه و زنگ و تهویه و... تا ایزوگام پشت بام و نصب شیشه و دستگیره و قفل و ...!!! آقای مهندس دهنوخلجی که پکیج هوشمند را برایمان نصب کرد می گفت: من تا بحال در بیش از 80 مدرسه نصب داشته ام ولی مدیر و معاونان و آموزگاران این مدرسه واقعا متفاوتند!! خودم درست فهمیده بودم که ما منحصر بفردیم!!!! (اعتماد به سقفو داشتین؟!!)

حالا دیگر نفس راحتی می کشم. از شنبه شیوه ی کارم متفاوت خواهد بود!

/ 8 نظر / 100 بازدید
ابراهیمی

سلام چقدر خوب که دوباره به روز شدین [لبخند] چه همه کار !ولی خوب تونستین تو یه هفته برنامه یه ماه ببندین !من که همه کارام مونده هنوز نظم پیدا نکرده[ناراحت]

مهدوی

سلام اول بگم 7ابان برای منم یه اتفاق خوب خواهد افتاد دوم به نظر شما یه معلم کلاس اولی میتونه نره مدرسه تا وقتی بتونم میرم...سعی میکنم بچه ها هم مریض نشن... سوم خیلی خوشحالم که با معلمایی مثل شما همکارم و آشنا...[گل] همکار پرتلاشم همیشه پایدار باشید و سربلند

یار مهربان

سلام خدا قوت نام گروه هایتان را بسیار زیبا انتخاب نموده اید.

محمد بذلي

الا ای عاشقان دیگر، غم عالم نمایان شد دگر غمها ز داغ او، برایم سهل و آسان شد ز چشمم اشک می ریزد، ز قلبم خون عاشورا سبوی عین و شین و قاف، به روی دست مستان شد فرا رسیدن ماه محرم تسلیت باد

ابراهیمی

وای چه کلاس زیبایی ! همه چی با سلیقه انتخاب شده و خوش به حال بچه ها !میدونم چقد ذوق میکنن [گل]

نغمه ی مهر

چه کلاس قشنگی چه دانش اموزان گلی و چه معلمان هوشمند و فعالی اینها را چه کسی افریده است خداوند همان خداوندی که دوست ماست.یاد درس دوستان ما به خیر

دررودی

سلام و عرض خسته نباشيدبابت اين همه تلاش، همين كارها رو مي كنيد كه اميرمهدي براي منتظريان خودشو ومنو كشته!!! متشكرم به خاطر گذاشتن عكس بچه ها ولي حيف كه خيلي ها رو نمي شناسم انشاالله موفق باشيد وروزهاي بهتري درپيش رو داشته باشين.