یک دو سه؛ زنگ مدرسه!

سلام دوستان همیشه همراه و خانواده های محترم! 

سال تحصیلی جدید آغاز شد و امسال کلاس من با یک جهش آماری روبروست!! سال تحصیلی 91/92، 19 نفر و سال 92/93، 22 نفر بود و امسال به 30 نفر رسیده است!! در حالی که حدود نیمی از این تعداد، نیاز به توجه بیشتر دارند. 

بر اساس طرح درس کلی که قبلا تنظیم و ارایه کرده ام، هر هفته حفظ و یادگیری یک سوره از جزء 30 و دو عبارت پیام دار قرآنی با امکان تحلیل محتوایی، در نظر گرفته شده است. همچنین بچه ها هر هفته یک رباعی خیام حفظ خواهند کرد. این برنامه در راستای برنامه ی حفظ رباعی های خیام نیشابوری پیش بینی شده است که از دو سال پیش به همت دوست عزیزم آقای کرخی (سرگروه ادبیات فارسی شهرستان) و با همکاری معاونت آموزش ابتدایی و گروههای آموزشی نیشابور برگزار می شود.

نیمی از برنامه کلاسی درس هنر، به آموزش خط تحریری اختصاص خواهد یافت و نیم دیگر، به آموزش نقاشی (طراحی هندسی، طراحی سه بعدی، کار با مداد رنگی و خلاقیت) آموزش اوریگامی (کاغذ و تا) و نیز سفالگری (ساخت حجم) پرداخته می شود. سال گذشته یکی از دانش آموزان این کلاس، در مسابقه اوریگامی سطح شهرستان و چند نفر نیز در زمینه ی نقاشی و دلنوشته برگزیده شدند.

در آموزش فارسی، نخستین رویکرد، کشف ضعفهای گفتاری، نوشتاری و املایی دانش آموزان است و برای رفع هر مورد، بازیها و تمرینهای ویژه ای به کار می رود. برای هر کدام از بچه ها نیز بر اساس نیاز خودش تمرین و تکلیف مشخص می شود و از برگه های تمرین و پیکهای رایج به دلیل یکسان بودنشان استفاده نخواهد شد.  

ایجاد و تقویت مهارتهای دیداری و شنیداری و تمرکز با روشهای گوناگون و آمیخته با درسها در دستور کار قرار دارد. 

در درس علوم نیز شناخت انرژیهای پاک و راهکارهای استفاده از آنها و نیز توجه به حفظ محیط زیست، در محور برنامه هاست. همچنین به پرورش گل و گیاه توجه ویژه ای خواهد شد. 

بسته ی محتوای آموزشی مربوط به هر هفته، ابتدای همان هفته ارایه می شود. 

با ما همراه باشید!

/ 5 نظر / 9 بازدید
روانشناسی دانش آموز

موجیم و وصل ما از خود بریدن است ساحل بهانه ای است، رفتن رسیدن است تا شعله در سریم ،پروانه اخگریم شمعیم و اشک ما ،در خود چکیدن است ما مرغ بی پریم ،از فوج دیگریم پرواز بال ما ،در خون تپیدن است پر می کشیم و بال ،بر پرده خیال اعجاز ذوق ما،در پر کشیدن است ما هیچ نیستیم،جز سایه ای ز خویش آیین آیینه ،خود را ندیدن است گفتی مرا بخوان،خواندیم و خامشی پاسخ همین ترا،تنها،شنیدن است بی درد و بی غم است ،چیدن رسیده را خامیم و درد ما ،از کال چیدن است سلام خدا قوت[گل]

ابراهیمی

سلام از الان باید به شما خسته نباشید گفت با این تعداد زیاددانش اموزان واجرای این همه برنامه های متنوع

نغمه ی مهر

سلام و ممنون از هدیه ی زیباتون من فکر می کنم رباعی خیام کمی سنگین باشد برای دومی ها البته این نظر من است.[گل]

ميرزايي

سلام خداقوت، من هم مثل شما فرهنگي هستم آموزگار پايه دوم،اما باسابقه كار كمتر از 5 سال به صورت رسمي، فقط همين كه خداوند بزرگ را بابت نعمت دانش آموزان كم سپاس گزار باشيد ،همين بس كه من در منطقه اي از تهران تدريس مي كنم كه تعداد دانش آموزان بين 28 تا32 نفر باشندآن سال مي گوييم تعداد بچه ها كم هستند ومي توانيم فعاليت هاي مختلفي انجام دهيم ،براي من وهمكارانم دعاكنيد كه امسال با 38 دانش اموز پسر در يك كلاس كوچك تقريبا 16 متري كه يكي از كلاس هاي بزرگ مدرسه محسوب مي شود به خيري وموفقيت به پايان برسانيم.