دو حکایت و یک نتیجه! (6)

شیوه نامه انتخاب معلم نمونه (2) 

درگیریهای شروع مدرسه با این کلاس شلوغی که امسال دارم به کلی روال کارهایم را به هم ریخت و از نوشتن سلسله مطالبی که شروع کرده بودم بازماندم!! 

حالا که حرف و حدیث شیوه نامه انتخاب معلم نمونه به اینجا کشیده می خواهم دو پیشنهاد هم مطرح کنم (که از دو انتقاد برمی خیزد!!) 

در حال حاضر، برای شهرها و استانها سهمیه تعیین می شود و ممکن است از بین بسیاری از همکاران عزیز و پرتلاش که امتیاز لازم را کسب کرده اند، گروه زیادی در سهمیه ی تعیین شده نگنجند و این واقعا ظالمانه است که از بین افرادی دارای شرایط نسبتا یکسان، عده ای را برگزینیم و بقیه را کنار بگذاریم!! 

پیشنهاد اول این است که برای هر سطح (شهرستان، استان و کشور) کف امتیازی مشخص شود و هر معلمی که آن حد نصاب امتیاز را کسب کرد به عنوان معلم نمونه معرفی و از مزایای آن برخوردار شود.

نکته ی دوم شیوه ی تجلیل از این عزیزان است. همین سال 93 را در نظر بگیرید؛ بالاترین هدیه این عزیزان در سطح کشوری یک خودرو پراید بوده (معادل حقوق یک سال یک معلم!!) و بعد دیگر تمام می شود و دیگر هیچ!!!! سالها تلاش و کوشش و خون دل خوردن و نوآوری و... و... و...، تنها به اندازه ی حقوق یک سال، ارزش دارد!!! 

پیشنهاد دوم این است که در کنار هدیه یا جایزه ای که در مراسم تجلیل، در نظر گرفته می شود، در حکم حقوقی این عزیزان نیز ردیف خاصی با عنوان «فوق العاده ی معلم نمونه» منظور گردد اما استمرار برقراری آن ردیف برای هر سال، افزایش میزان مشخصی از امتیازهای مربوط به تخصص شغلی باشد. چنانچه این استمرار، قطع گردید آن همکار، دوباره فرم پر نماید و از ابتدا آغاز کند.

... ادامه دارد 

/ 6 نظر / 7 بازدید
تلالو اندیشه

سلام همکار گرامی وبتون تنها وبلاگیه که امروز باز شد . حتی وب خودمم باز نمیشه[گریه] معلم نمونه!!!! کلامن خودمو درگیر این چیزا نمیکنم. بیخیالم[پلک]

مهدوی

سلام منم بی خیال این حرفام اصلا تاحالا تو هیچ مدرسه ای فرم پر نکردم[نیشخند]

مهدوی

انتخابو درس کنین[نیشخند]

ابراهیمی

سلام پیشنهادات خوب وارزنده ای ارايه کردین وعادلانه !افرم امسال که نگاه می کردم برای نمونه شدن چیزهایی ملاک قرار داده بودن که ربطی به نمونه شدن نداشت

اشکهای پنهان

سلام خیلی وبلاگ دلنشینی دارین انشالا همیشه در کارهاتونون موفق باشین..من عاشق معلمیم اما اموزش پرورش و استخدام؟؟[ناراحت] منکه به ارزوم نرسیدم اما انشالا شما ازش خوب استفاده کنید.

آسمان

سلام آقای قرونه ای . مشکلاتی که گفتید در مورد معلم نمونه ( حال بماند که با چه ملاک هایی هم نمونه می شود !) صحیح هستند . اعتراض ها هم کمتر به جایی می رسد . احساس حقارتی که در هنگام پرکردن فرم و تحویل مدارک و به یاد اوردن پاداشی هم که با این همه تقلا معلوم نیست نتیجه بدهد یا ندهد در نظر گرفته اند ، به دست می دهد باعث شده به طرف آن نروم .گرچه آن وقت امتیازهای خیلی کمتر از ما به نتیجه می رسند اما به نظرم نمی توانم تحمل این تحقیر شدن را داشته باشم . پست هایی را هم که مرا به یاد ضرب المثل یک بام و دو هوا می انداخت خواندم . متشکرم بابت همه لطفتان .موفق باشید.