پارلمان فرهنگیان

نخستین نشست از دومین پارلمان حضوری فرهنگیان خراسان رضوی امروز با حضور نمایندگان معلمان هشت قطب از سراسر استان و نیز حضور مدیر کل و نماینده مردم مشهد در مجلس، در مشهد برگزار شد. 

دیدگاه من در مورد پارلمان (که در این جلسه هم بیان کردم): 

تشکیل پارلمان فرهنگیان، یک ضرورت است نه یک ابزار تبلیغاتی!! پارلمان، فرصتی است برای اتکا بر خرد جمعی در راستای تحقق منافع جمعی. کسی که برای منافع فردی به پارلمان آمده باشد راه را اشتباه آمده است. مدیر برای پیشرفت حوزه کاری خود به نظرهای پارلمان نیاز دارد و پارلمان برای ارایه نظرهای بهتر، نیازمند ارتباط با همه معلمان است.

پارلمان باید یک نهاد برنامه ریزی، مشورتی و نظارتی باشد و از ورود به حوزه ی اجرایی بپرهیزد. در واقع پارلمان می تواند از یک سو چشم و گوش بیدار و هوشیار فرهنگیان باشد و از سوی دیگر بازوی توانای مدیریت! و به این ترتیب بسیاری از مطالبات فرهنگیان را می توان از این بستر پیگیری و محقق نمود. 

تشکیل پارلمان فرهنگیان، ابتکار آقای دکتر حسینی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی است و برای نخستین بار در این استان شکل گرفته است.

/ 6 نظر / 32 بازدید
ابراهیمی

سلام همکار عزیز! با نظرشما کاملا موافقم وهدف اصلی از تشکیل پارلمان هم فکر می کنم همین بوده که فرهنگیان عزیز در باره دستورات جلسه نظر خود را بگویند واگر ایده ونظری هم دارند ارائه دهند. امیدواریم که واقعا خواسته های فرهنگیان از این راه محقق شود.

س محمدپور

خیلی خوبه فقط یه مشکل هست اونم اینکه هر کار میکنی بری نظر بدب نمیشه در حالیکه من ابتدای کار عضو شدم ولی الان نام کاربری و رمز عبورمو قبول نمیکنه.رمز جدیدم که بخوای به آدرس الکترونیکی ارسال کنه بازم ارسال نمیکنه. اگه راه حلی داره راهنمایی بفرمایید.ممنون میشم

حسن رحمان پور

باسلام وعرض ادب وخداقوت محضردوست عزیزوهمکارگرامی ضمن تشکرازبازدیدشما؛خیلی دوست داشتم شمارادرروزجلسه ملاقات کنم وازحضورارزشمندتان بهره مندشوم ولی انگاری قسمت نبودبنده درآخرجلسه نشسته بودم وازحضورتان خبرنداشتم.انشاء الله دربرنامه های آتی زیارتتان کنم وازمحضرمبارکتان فیض ببریم.انشاء ا... حضورهمکارانی همچون شمادرپارلمان مایه مباهات است .امیداست ازاین سرمایه های گرانقدرومعنوی درپارلمان بتوانیم درجهت اعتلاء نظام تعلیم وتربیت بهره مندشویم.انشاء ا... درپناه حق پیروزوسرفرازباشید.

عليرضااكبرآبادي(رابط پارلمان مجازي نيشابور)

باسلام ودرود هدف از تشكيل پارلمان فرهنگيان(حقيقي ومجازي)مشركت فرهنگيان در امور تصميم گيري مي باشد واين ميسر نمي شود مگر با حضور ومشاركت همكاران وعدم سكوت آنها. بسيار خرسند مي شوم يار وياور شما باشم در پارلمان حقيقي. بنده قبلادر پارلمان مجازي بخشي را براي انعكاس اخباروساير موارد پارلمان حقيقي ايجاد كرده ام . باآرزوي توفيق

ارجمند

با سلام خدمت همکار محترم .از توجه شما نسبت به وبلاگ این حقیر متشکرم با کمال میل می توانید از پست جدیدترین تکنولوژی آموزشی استفاده نمایید. و مطالب وبلاگ برای استفاده همکاران ارائه گردیده.