آموزگار انسان (1)

حسین را باید نوشید

پیش از آن که عطش درک او 

         در کربلای اشکهای بی حاصل

                                                     غرق شود!! 

(شیرین زندی) 


در مورد نهضت حسین، فراوان گفته شده اما هنوز ناشناخته ترین نهضت فکری تاریخ است!! چرا که بر منبرها او را در ظهر عاشورا تمام می کنیم و شام غریبانش را می گیریم و رهایش می کنیم تا عاشورایی دیگر!! 

اما حسین کسی است که زندگی اش از سد مرگ، سرریز شده و در رود زمان، جاری شده و بر تمام تاریخ، ساری شده و همه او را می شناسند و نمی شناسد!! و آنها که به او نزدیکترند از او دورترند!! و آنها که پای منبرش گریه می کنند و زیر علمش سینه می زنند، او را همچون خود کوچک می کنند و دردش را زخم شمشیر و دهان تشنه می دانند!! چرا که خود، تمام وسعت زندگیشان فاصله ی دهان تا ... است! 

کوشش می کنم در این روزهای حسینی، هر وقت حس و حالم حسینی شد، آنچه خود از حسین فهمیده ام بگویم. اگر اشتباه می کنم خدا هدایتم فرماید.

/ 3 نظر / 39 بازدید
ابراهیمی

نازم آن آموزگاري را که در يک نصف روز دانش‌آموزان عالم را همه دانا کند ابتدا قانون آزادي نويسد بر زمين بعد از آن با خون هفتاد و دو تن امضا کند فرا رسیدن ایام محرم تسلیت باد

نغمه ی مهر

کسی چه می داند؟ شاید ... "یاسین" همان ... "یا حسین" باشد که "بی سر" شده است! میدانم بابا 2 بخش است : بخشی در صحرا ، بخشی بالای نیزه اما اینکه عمو چند بخش است را فقط بابا میداند.