بسته شماره 20 (شنبه بیست و پنجم بهمن تا جمعه یکم اسفند)

سلام خانواده های گرامیبای بای 

شامگاه آدینه تان در جمع گرم خانوادگی بخیر و شادیقلب

با بیستمین بسته آموزشی در خدمت شما هستم. 

در هفته ی پیش رو، سوره قدر را روان خوانی، تحلیل محتوایی و حفظ خواهیم کرد. این سوره که چهاردهمین سوره ی ارایه شده از ابتدای سال تحصیلی است، آخرین سوره ی درج شده در کتاب درسی نیز هست. یعنی از هفته های آینده سوره های دیگری که از جزء سی ام انتخاب شده اند ولی در کتاب درسی نیامده ارایه خواهد شد. ىدیهی است سوره هایی که در پایان کتاب درسی برای کار در تابستان پیش بینی شده اولویت دارند.  

پیام قرآنی این هفته: واجتنبواالطاغوت (از ستمگران دوری کنید)

رباعی خیام این هفته همان رباعی هفته گذشته خواهد بود.

در درس ریاضی ضمن این که اندازه گیری با واحدهای استاندارد (سانتی متر و میلی متر) را مرور می کنیم و به تقویت مهارت تخمین اندازه ی وسایل پیرامون می پردازیم، به بخش جمع و تفریق عددهای سه رقمی می رسیم که چون در این فصل با روش گسترده نویسی کار می شود و این روش در فصل عددهای دورقمی آموزش داده شده، با دشواری خاصی روبرو نخواهد شد. البته در این بخش استفاده از ابزار گوناگون مانند دسته های صدتایی کوییزنر، پول و فروشگاه نمادین، چرتکه و... در دستور کار قرار دارد و سعی می کنیم بر تقویت مهارت ذهنی نیز تاکید شود. 

برای زنگ هنر این هفته اوریگامی جعبه ی چهارگوش روزنامه ای را می سازیم که پس از ساخت نیز به عنوان جعبه ی بازیافت زیر میزها مورد استفاده قرار گیرد.

برقرار باشید!

/ 3 نظر / 22 بازدید
جغرافیا از نو

سلام عبدالله جان اولا، علوم بخصوص علوم مربوط به هوا و فضا مرز و حدود ندارد و گرایشات سیاسی و قومی جای در این علوم نداشته و نخواهد داشت. خیلی ها ایراد می گیرند که این یک تبلیغ علمی است و ساختگی. اما شباهت آن به واقعیت بیشتر است تا شایعه و ساختگی. دوما همیشه در پشت کارهای بزرگ و پیشرفت های عظیم، امواج شایعه هم فراوان است. باید خود اونا به دنیا ثابت کنند که شایعه نیست و واقعیت دارد. ثالثا، این یک پرژه پر هزینه بود و هست، عقل حکم می کند، کشوری مانند ایالات متحده به خاطر یک سری مسایل ساختگی این همه هزینه را حیف و میل نمی کرد. ممنون از حسن توجه و عنایت شما به موضوع هوا و فضا.[گل]

ابراهیمی

[گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل][گل] [گل][گل][گل]

س محمد پور

سلام دوست عزیز [گل] رباعیات خیام رو که در طول سال کار می کنین خیلی عالیه هم برای چله ی چارانه آماده میشن هم ماندگاری بسیار بالایی داره و فشاری رو هم تحمل نمی کنن. موفق باشید[گل][گل]