دو حکایت و یک نتیجه! (4)

دستور جلسه 

دستور جلسه مورد نظر که جناب آقای قوامی نژاد در تاریخ یکشنبه 16 شهریور 93 در پارلمان مجازی ارایه کرده است این است:

پیشنهادات عملیاتی شما برای ارتقاء شان منزلت معلمین وافزایش درآمدهای فرهنگیان نیشابور در چهارچوب شرایط وضوابط موجود چیست؟

همان طور که ملاحظه می فرمایید این دستور جلسه از دو بخش تشکیل شده است:

1) ارتقای شان و منزلت  معلمان و افزایش درآمد فرهنگیان (نیشابور)  

این امر نشان دهنده ی آن است که  پایگاه اجتماعی و وضعیت معیشتی معلمان، دغدغه ی ایشان است و برای این امر، اهمیت قایل است. ما این را به فال نیک می گیریم و آنچه در توان مان باشد برای کمک به ایشان مضایقه نخواهیم کرد.

2) اما بخش دیگر دستور جلسه ی مورد نظر، «در چارچوب شرایط و ضوابط موجود»  است!

قبول دارم که قانون، ظرفیتهای خالی و ناشناخته ی بسیار زیادی دارد که اگر شناسایی و اجرا شوند، شرایط به کلی دگرگون خواهد شد. اما بعید می دانم وقتی می گوییم «ضوابط موجود» منظورمان این ظرفیتهای خالی باشد!! چرا که این ظرفیتها ناشناخته هستند و کسی به آنها استناد نمی کند!

«ضوابط موجود»، بخشنامه های دست و پا گیری هستند که یا از پایه و اساس، نادرستند و یا در شرایط خاصی برای رفع مشکل خاصی صادر شده اند ولی با تغییر شرایط، تغییر نکرده اند و همچنان اِعمال می شوند!! به همین دلیل است که ما به «تغییر در چارچوب ضوابط موجود»، خوش بین نیستیم!! چرا که این ضوابط اگر صلاحیت لازم را می داشتند تا کنون زمینه ی تغییر شده بودند!! (می توانیم بگوییم مدیریتهای قبلی اشتباه داشته اند اما نمی توانیم بگوییم بی تفاوت بوده اند!!)

من در پستهای بعدی نمونه هایی از این ضوابط را ارایه می کنم و شما عزیزان هم اگر نمونه هایی می شناسید اعلام کنید. با شناختی که از مدیریت محترم دارم اطمینان دارم که ایشان این اقدام ما را در راستای کمک به خود تلقی خواهد کرد و از آن استقبال خواهد نمود. 

... ادامه دارد 

/ 2 نظر / 6 بازدید
مهدوی

سلام یک سری درگیری ها نذاشت بیام وبتون و سر بزنم مثل همیشه به چالش کشیدن شما به جا و درسته امیدوارم موفق باشین [گل][گل]

ابراهیمی

همکار گرامی موفق باشید