آموزش عملی انتقادگری و انتقادپذیری!!

در طول مهر و آبان 4 جلسه توجیهی داشته ام و مباحث جدید (بخصوص ریاضی) را برایشان تشریح کرده ام و البته مورد استقبال واقع شده و حالا که دو ماه است جلسه ای نداشته ایم بعضی خانواده ها در مراجعه حضوری یا تماسهای تلفنی درخواست برگزای جلسه داده اند! در مورد زمان برگزاری جلسات هم قبلا از خودشان نظرخواهی کرده ام و تقریبا همه با روزهای چهارشنبه ساعت 16 موافق بوده اند. 

خب با این مقدمات، من باید این جلسه را فردا بگذارم و این نگرانی وجود داشت و دارد که شرکت در دو جلسه در دو روز پشت سر هم برایشان مشکل باشد. اما با بررسی جوانب امر و در نظر داشتن این که هر چه پیش آمد به یک فرصت آموزشی تبدیل خواهد شد! دل به دریا زدم و دعوتنامه ها را آماده کردم. 

وقتی دعوتنامه ها را پخش کردم و موضوع را بیان کردم دو نفر اعتراض کردند!! : آقا چه خبره این همه جلسه!! و البته لحن بیان، چندان مناسب نبود! 

چون از قبل، خودم را آماده واکنشهای مختلف کرده بودم، اخمهایم را در هم کشیدم و گفتم: جلسه برای شما که نیست!! پدر و مادرتان باید شرکت کنند پس شما دخالت نکنید! یکی از معترضان دوباره عنوان کرد که: مادرم وقت نداره! گفتم: پدر و مادرت باید برای شما وقت بذارن!! 

بعد هم موضوع را جمع کردم و به درس پرداختم. آخر ساعت، معترضان آمدند و عذرخواهی کردند!! عذرخواهی هر دو را با روی گشاده پذیرفتم. بعد گفتم: بچه ها از این که اعتراض کردین خیلی خوشحالم. کار خیلی خوبی کردین؛ ولی یادتون باشه برای این که اعتراضتون تاثیر کنه باید با لحن و عبارت خوبی بیان کنین! 

حالا که متوجه شدین، منم انتقادتونو می پذیرم. این دعوتنامه ها رو ببرین به خانواده تون بدین و حتما بهشون بگین معلممون گفت اگه مشکلی برای شرکت در این جلسه هست، دعوتنامه رو پس بفرستن و فردا با خودتون بیارین. اگه تعداد قابل توجهی دعوتنامه برگرده جلسه رو به هفته آینده میندازیم. پس تصمیم قطعی فردا مشخص میشه!! 

بچه ها خوشحال شدند و زنگ تفریح خورد. 

/ 2 نظر / 15 بازدید
ابراهیمی

سلام همکار عزیز[گل][گل] واقعا ادم بعضی وقتا میمونه در برابر انتقادهای بچه ها چی بگه چون بعضی انتقادهاشون بجاست!

ابراهیمی

" احمد شاملو " تکیه کلامش بود؛ فرق نمی کرد موقع سلام یا وقت خداحافظی ،می گفت "تنور دلت گرم..." معنی این جمله را بعدها فهمیدم ... هرجا که از دلم مایه گذاشتم و اتفاق خوبی افتاد یاد حرفش افتادم . انگار تنور دلت که گرم باشد نان مهربانی اش را می خوری هرچه دلت گرمتر ،مهربانی ات بیشتر و روزگارت آبادتر است. امیدوارم بهترین روزهای زمستاني را تجربه کنی.