دستهایی که خدمت می کنند

بهترند از لبهایی که دعا می خوانند! 

 

زنده یاد، فرزندی نداشت؛ به او گفته بودند بچه ای را به فرزندی بپذیرد تا نامش را زنده نگه دارد. اما او با ساخت و اهدای یک مدرسه، به گونه ای دیگر نام خود را زنده نگه داشت؛  حالا او هر سال، صدها فرزند دارد!!

 

شنیده بود که یک بیمار بخاطر نیاز به خون به مشهد اعزام شده ولی در بین راه، فوت کرده است؛ گفته بود: چرا نیشابور نباید بانک خون داشته باشد؟!

... چندی بعد، او منزل مسکونی خود را (با زمینی به مساحت 700 متر مربع واقع در کوچه قوامی) تخریب و 40 درصد عملیات ساختمانی  بانک خون را با هزینه ی شخصی خود ساخته و به شهروندان نیشابوری اهدا کرد.

  

درسالهای پایانی عمر، منزل شخصی خود را (در حوالی خیابان عطار و کمال با دو طبقه به مساحت 500 متر مربع) به آموزش و پرورش نیشابور هدیه کرد تا به عنوان خوابگاه دانش آموزان بی سرپرست و کم بضاعت روستایی استفاده شود. همچنین ملک تجاری خود (واقع در ابتدای خیابان دارایی) را به آموزش و پرورش هدیه نمود.

  

افتخار می کنم که در مدرسه ای خدمت می کنم که به دست چنین انسان آزاده و نوعدوستی بنا شده است. 

  

روحش شاد و روانش در آرامش باد! 


 اینجا یک کلاس منحصر بفرد است!!! (کلاس دوم دبستان منتظریان نیشابور) 

عزیز بازدید کننده سلام، خوش آمدید! توجه داشته باشید:

1) اظهار نظر در این وبلاگ، کاملا آزاد است و نیازی به تایید مدیر ندارد و بلافاصله پس از ثبت، منتشر می شود.

2) پستهای این وبلاگ فقط در حوزه ی آموزش و پرورش است. سروده ها و مطالب دیگر مرا می توانید در وبلاگ قدیمی ام، میوه ممنوعه،  (اینجا) مشاهده و مطالعه فرمایید.

3) در این وبلاگ، مطلب مناسبتی نمی گذارم مگر این که در مورد آن مناسبت، نگاه یا حرفی متفاوت (و البته مرتبط با حوزه ی آموزش و پرورش) داشته باشم.  

4) برای تبادل لینک نیز موضوعی و تخصصی بودن حوزه ی آموزش و پرورش مدنظر است و وبلاگهای ارزشمند شما را که  خارج از این حوزه باشد در آن وبلاگ لینک می کنم. 

 5) به پستهای قدیمی تر هم سر بزنید؛ انشاء اله که پشیمان نمی شوید!!

6) استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر ماخذ، آزاد است.

برایتان لحظه های خوش و پرباری در این وب آرزومندم. امیدوارم وقتی را که صرف مطالعه این پستها می کنید جزو وقتهای مفید خود بدانید!

/ 145 نظر / 156 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مشرقیان

از پدر گر قالب تن یافتیم از معلم جان روشن یافتیم ما هم به شما تبریک می گیم هم روز معلم و هم روز مرد رو امیدوارم زیر سایه ی ایزد منان همیشه سالم و سرافراز و پیروز باشید. [گل]

فاطمه

ای معلم تو را سپاس : ای آغاز بی پایان ، ای وجود بی کران ، تو را سپاس .ای والا مقام ، ای فراتر از کلام، تورا سپاس. ای که همچون باران بر کویر خشک اندیشه ام باریدی سپاست می گویم، تو را به اندازه تمام مهربانی هایت سپاس می گویم . ای نجات بخش آدمیان از ظلمت جهل و نادانی،ای لبخندت امید زندگی و غضبت مانع گمراهی تو را سپاس می گویم . این تویی که با دستان پر عطوفتت گلهای علم و ایمان را در گلستان وجود می پرورانی و شهد شیرین دانش را به کام تشنگان می ریزی. پس تو را ای معلم به وسعت نامت سپاس می گویم . همان نامی که چهار حرف بیشتر ندارد ، اما کشیدن هر حرف و صدایش زمانی به وسعت تاریخ نیاز دارد.

دانش آموزان کلاس اولی من

سلام از محبت و همراهی و تبریک شما همکار محترم بسیار متشکرم . روز تان مبارک . ان شاا... همیشه سلامت و شادکام و در اوج موفقیت باشید .

حسین دوست

سلام.خدا رحمتشون کنه.خوش به سعادتشون که اینقدر خیرخواه و دلسوز بودن.منون از شما که ایشون رو معرفی کردین

محمدرضا

مبعث رسول اکرم بر شما و خانواده گرامیتان مبارک باد این عید فراموش نشدنی و روز خجسته بر شما فرخنده باد . . .

نیلوفر

زندگي يعني :بخند هرچند که غمگيني.ببخش هرچند که مسکيني.فراموش کن هرچند که دلگيري.اينگونه بودن زيباست هرچند که آسان نيست

جغرافیا از نو

سلام همکار عزیز حلول ماه مبارک رمضان و بهار بندگی بر شما مبارک باشد. پیشاپیش نماز و روزه هاتون مورد قبول حضرت حق واقع شود. انشاءالله[گل]

فهیم پور

سلام ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و عرض خداقوت رسیدن تعطیلات تابستونی رو تبریک عرض میکنم

آرزو

سلام خوبيد ؟ دو تا مطلب اولتونو خوندم خيلي عالي بود خواستم ازتون تشکر کنم و همينطور ازتون دعوت کنم به سايت منم سر بزنيد و در صورتي که مايل بوديد يک وبلاگ خوب هم در سايت ما بسازيد شما فرد توانايي هستيد باعث افتخار مون هست به جمع کاربران سيستم وبلاگدهي ما بپيونديد ، www.sitearia.ir

آرزو

سلام خوبيد ؟ دو تا مطلب اولتونو خوندم خيلي عالي بود خواستم ازتون تشکر کنم و همينطور ازتون دعوت کنم به سايت منم سر بزنيد و در صورتي که مايل بوديد يک وبلاگ خوب هم در سايت ما بسازيد شما فرد توانايي هستيد باعث افتخار مون هست به جمع کاربران سيستم وبلاگدهي ما بپيونديد ، www.sitearia.ir